Dátum: 2024 április 19. (péntek) | Emma

hírek

Harmadik helyen végeztünk a Magyar Kupa idei kiírásában

Egy Gödöllő elleni 3:2-es hazai győzelemmel a hátunk mögött vártuk a február 14-ét, hiszen ekkor rendezték meg a 2014/2015-ös Magyar Kupa legjobb négy csapatával a bronz, illetve az első helyért a mérkőzéseket. A mérkőzésen készült további képeket ITT tudja megtekinteni!

Aluprof-TF-Budapest–UTE 1:3 (-15,21,-18,-22) Magyar Kupa bronzmérkőzés

Szinte telt ház fogadta a lányokat a Fáy utcában a bronzmeccsen, ahol az első szettben ellenfelünk szerezte meg a vezetést, ami csak tiszavirág életű volt, hiszen két gyors ponttal már nálunk volt az előny. Azt szokták mondani, könnyű megszerezni valamit, megtartani sokkal nehezebb, ám ez a mondás most nem volt igaz számunkra, hiszen ebben a játékrészben nem sok szerep jutott a TF-nek, az érvényesült, amit mi akartunk a pályán. 3:6 és 4:8 következett, majd a technikai szünet után tovább növeltük az előnyünket. 5:11-nél felváltva estek a pontok egészen 9:13-ig, amikor is nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltunk és állva hagytuk „ellenfelünket”. Zsinórban öt pontot hoztunk, így már tetemes, kilencpontos fórban voltunk (9:18). Ekkor kicsit döcögött a gépezet és újra egy pont itt, egy pont ott volt a séma, de a szett végén 25:15-re nyertünk és 0:1-ra vezettünk összesítésben.

A második játszmában bár nálunk volt az előny (0:1), 2:1-re és 3:2-re már a TF vezetett. Ekkor megint fordítottunk, majd 6:8-ra elléptünk. A technikai szünetben magához tért vetélytársunk és bár meglógni nem tudott, folyamatosan mi futottunk az eredmény után (9:8, 11:10, 12:11). Ezután megtorpantunk és kialakult egy három-négypontos különbség a két csapat között (16:12, 20:16). Még ekkor is volt esélyünk rövidre zárni a mérkőzést, hiszen 21:21-re kiegyenlítettünk, ám jött égy végzetes hiba és máris 25:21-et és 1:1-et mutatott az eredményjelző.

A harmadik szettet is a TF kezdte jobban, de összesen csak három alkalommal tudott vezetni a játékrészben (1:0, 2:1 és 4:3). Ezután szépen-lassan megléptünk és megint próbáltunk egy magabiztos előnyre szert tenni (4:7, 6:9, 8:11). 11:14-nél két újabb pont, majd a technikai szünet következett, ami után ismét csak felváltva jöttek az eredmények (12:17, 13:18). Ezután öt pont a mi oldalunkon, egy a „hazai” csapatnál, így már megint kilenccel vezettünk (14:23). Néhány apró hiba után újra csak szettlabdánk volt, amit ki is használtunk és 18:25-re nyertünk, összesítésben 1:2 volt a javunkra.

A negyedik játszmában ott folytattuk, ahol az előzőben abbahagytuk és 1:2-re majd 2:3-ra is nálunk volt az előny. Valami rejtélyes dolog miatt ekkor megkavarodtunk, amit ellenfelünk ki is használt és 8:6-ra, 10:6-ra és 13:8-ra is vezetett. Ekkor edzőnk egy apróbb fejmosásban részesített a lányokat, ami annyira használt, hogy 14:13-ra és 16:15-re is felzárkóztunk. A technikai szünetet követően ismét kétszer is kettővel ment a TF (18:16, 19:17), ám ekkor jött az a fajta újpesti mentalitás, amit hazai környezetben már megszokhattunk. 19:18-nél időt kért ellenfelünk. A játékosok lejöttek a pályáról és …… edzőnk olyat tett, amit még eddig soha. Nem szólt semmit, csak hagyta, hogy a lányok megbeszéljék egymás közt a teendőket. Ez olyan jól sikerült, hogy 19:24-nél három mérkőzéslabdánk is volt, de csak az utolsót tudtuk „behúzni”, így 22:25-re és 1:3-re megnyertük a találkozót, így a harmadik helyen végeztünk a Magyar Kupában!

A díjátadón minden csapatból megválasztották a Magyar Kupa legértékesebb játékosát. Csapatunkból ezt a címet a 7-es mezben játszó Nevena Iricanin kapta meg! Gratulálnuk!

Milodanovics Andrea:Elképzelhető, hogy kicsit nagyképűnek fog hangzani, de egész héten tudtam, hogy nem lehet más ezen a mérkőzésen, csak újpesti győzelem. A lányok heti hozzáállása is megerősített ebben, hiszen mindenki odatette magát az edzéseken, éreztem rajtuk, hogy számukra is fontos ez a találkozó és nem akarják megadni az esélyt a TF-nek a győzelemre. Ebben a harmadik helyben mindenkinek benne van a munkája, mindenki hozzátette a maga kis feladatát az elmúlt napok/hetek során, játékostól kezdve, a szakmai stábon keresztül egészen az UTE vezetéséig mindenki. Kicsit sajnálom, hogy nem sikerült a döntőbejutás, de ez most egy elég nagy vigaszdíj nekünk, nagyon örülök, hogy ezt az én irányításom alatt sikerült „bepótolni”. Nagy gratuláció a lányoknak, mert most tényleg együtt küzdöttek, egy csapatként mentek előre. Már az első szettben látszódott az, amit mondtam, hogy nagyon akarjuk ezt az érmet. A másodikban kevésbé, de ez csak azért volt, hogy Ildi (Ancsin Ildikó, az UTE Röplabda Szakosztályának vezetője – szerk. ) kicsit izguljon, utána viszont sikeresen hoztuk a következő kettőt, hogy újra megnyugodjon (nevet – szerk.). A negyedik mondjuk picit nehezebbre sikeredett, de volt annyi tartás a csapatban, hogy az egyik játékmegszakításnál kijöttek és nem kellett semmit mondanom, mert megbeszélték, hogy hogyan tudják megnyerni a mérkőzést, ami aztán meg is történt.

A kilátogató szurkolók szinte hazai pályát csináltak a Vasas csarnokából, illetve egy koreográfiával is készültek a csapatnak.

Nem először emelem ki külön a szurkolóinkat, de amit a mai mérkőzésen produkáltak, az szenzációs volt. Amikor megláttam a bevonulásnál a hatalmas szívet ….. nagyon meghatódtam. Végig buzdították, hajtották a lányokat a siker felé. Még egyszer köszönöm nekik, hogy ilyen szép számban kijöttek a találkozóra és bízom benne, hogy az utolsó két összecsapáson, illetve a rájátszásban is találkozhatunk velük.

Most egy kicsit könnyebb időszak következik csapatunk számára, hiszen február 20-án hazai pályán fogadjuk az MTK-t, 22-én pedig Budaörsre látogatunk, a rájátszás pedig csak március közepén fog elkezdődni.

Ami biztos, hogy vasárnapra szabadnapot kapnak a játékosok (nevet – szerk.), illetve a jövő héten lesz még egy pihenőnap. De természetesen az edzések nem maradnak el. Számunkra ez különösen fontos, hiszen sajnos már előfordult, hogy egy-egy nagy mérkőzés után elvesztettünk egy könnyebbet. Most ezt nem szeretnénk megismételni.

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!