Dátum: 2024 április 19. (péntek) | Emma

hírek

Hat pontot gyűjtött röplabda csapatunk a hétvégén!

Mint már jeleztük olvasóinknak, női csapatunk január utolsó hétvégéjén három nap alatt két mérkőzést is játszott. Pénteken a Miskolc vendégeként, vasárnap pedig a Kecskemét ellen hazai környezetben léptek pályára a lányok. Az alábbiakban mindkét mérkőzésről olvashatnak szurkolóink. A Pincelakat-Röpke SE ellen készült képeket IDE kattintva tudják megtekinteni!

Albrecht-MVSC-MVSI – Újpesti TE 0:3 (-15, -13, -19)
Miskolc, 50 néző. V.: Szabó P., Mezőffy.

Albrecht-MVSC-MVSI: Kiss V., Kiss E., Zsofnyák, Szajkó, Kocsis, Nagy Zs.
Csere: Urbán
Edző: Kerekes Attila

UTE: Cesljar, Leidgeb, Lakatos, Horváth P., Headen, Stancliff,
Csere: Kötél (liberó), Hadnagy (liberó), Juraszik, Zolnai, Ancsin, Iricanin, Lutter
Vezetőedző: Milodanovics Andrea

A tabella harmadikja látogatott a nulla pontos utolsóhoz, ezért a végeredményt már a kezdés előtt tudni lehetett, a kérdés inkább csak az volt, hogy milyen játékkal rukkol ki a fiatal zöld-fehér együttes. Az első szettben, egészen 8-11-ig egy-két-három ponttal vezetett a fővárosi lila-fehér alakulat, a különbség csak akkor kezdett nőni, amikor légiósuk, az amerikai Headen kezdett el nyitni, felugrásból. Kiss E-ék néha-néha megmutatták magukat, de 11-18-nál már eldőlt, hogy az UTE kerül előnybe.

A második felvonásban Urbán is lehetőséget kapott Kerekes Attila edzőtől, mialatt a budapestiek 4-8-ra elléptek. Ezt követően sem tudott nagy ellenállást kifejteni az MVSC (8-16), viszont minden labdáért küzdöttek Nagy Zs-ék, Szajkó pedig a vonal mögül bombázott eredményesen. Ezt a nyolcpontos fórt biztosan őrizte az UTE, amely ezen menetet tizenhét perc alatt gyűjtötte be.

A harmadik játszma alakult a legizgalmasabban, hiszen az Albrecht nem tört meg, mi több, tizenegyig jó pár alkalommal vezetett, többek között Kiss E. határozott megmozdulásainak köszönhetően, de Kiss V. is okosan elhelyezett egy labdát az üres sarokba (2-1, 5-4, 7-6, 11-10). A holtponton ismét Hea­den lendítette át csapatát, de a szívós és akaratos MVSC 12-17-nél sem adta fel, hosszú labdamenetet is hoztak (16-19). Azonban nem bírtak az olyan ütésekkel, mint amilyeneket Horváth P. produkált, így nem szépíthettek – az Újpest ötvenhét perc alatt győzött.

Milodanovics Andrea:Nagyon kemény időszak előtt állunk, ezért most néhány fő játékost pihentettünk, de annak örülök, hogy a cserék is hozzátették a magukét ehhez a mérkőzéshez. Nem volt kérdés, hogy ki nyer ma, megszereztük a kötelező három pontot. Gratulálok a Miskolcnak a fair-play hozzáálláshoz, és gratulálok a saját csapatomnak is.

(forrás: boon.hu)

UTE–Pincelakat-RÖPKE SE 3:0 (22, 15, 15)
Tungsram Csarnok, 100 néző

UTE: Cesljar, Lakatos, Iricanin, Headen, Stancliff, Lutter,
Csere: Kötél (liberó), Hadnagy (liberó), Zolnai, Ancsin, Leidgeb, Horváth P., Hárfa

Papíron ez a találkozó is országos egyesnek számított, ám arra, ami az első szett közepéig láthattak a kilátogatók, arra a vendégeken kívül senki nem tett volna egy lyukas garast sem. Történt ugyanis, hogy 0:4-re, 3:6-ra is vezetett a Kecskemét, majd az első technikai szünetben „csak” 6:8 állt az eredményjelzőn. Ezután ismét csak a Röpke pillanatai következtek, és hamarosan már 7:13 volt az eredmény. A második szünetre 10:16-os vendég vezetéssel mentek az együttesek, majd jött a fordulat. 14:18-nál kecskeméti idő kérés következett, ám ez sem segített ellenfelünkön és kicsit nehézkesen ugyan, de hamarosan újra döntetlen volt az állás (20:20). 20:21-re még a vendégek vezettek, ám innentől kezdve nagyon fordult a velünk a világ. A szett utolsó pontja legfrissebb igazolásunkhoz, Hárfa Dominikához köthető, aki a labdamenet előtt állt be és egyből eldöntötte a játszmát, így 25:22-re nyertünk és összesítésben 1:0-ra vezettünk.

A második játékrészben aztán helyreállt a világ rendje és úgy kezdett el játszani a csapat, ahogy az elvárható a harmadik helyezettől. Egészen 7:0-ig nem tudott semmit hozzátenni a Kecskemét a szetthez, majd a megszerzett előnyt biztosan tartva szépen lassan elindultunk a huszonötödik pont irányába. 11:3-nál és 12:4-nél már nyolc pont volt a két gárda között, majd a második technikai szünetben 16:8 állt az eredményjelzőn. 19:11-nél, majd 20:12-nél ismét csak nyolc volt közte, ami a végére tíz lett. 25:15-re nyertünk és 2:0-ra vezettünk.

A harmadik szettben ott folytattuk, ahol az előzőben abbahagytuk, bár most kicsit előbb kapcsolt a vendég együttes. 4:0 után már pontot is szereztek, de legközelebb csak 12:2-nél örülhettek, amikor is időt kértek. Egyre nagyobb lett a két csapat között a különbség és a második technikai szünetben már kicsit szemtelen, 16:3-ra vezettünk. Sajnos újra előjött a szokásos hullámvölgy, és bár nem forgott veszélyben a mérkőzés kimenetele, de 19:11-nél nekünk is szükségünk volt egy kis fejmosásra, hogy rendet tegyünk a fejekben. Ez sikerült is, jobban kezdtünk el koncentrálni, határozottabban játszottunk és újra 25:15-re győztünk, és 3:0-val megnyertük a találkozót.

Milodanovics Andrea: Igaz, nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, de ennek valamilyen szempontból örülök is, mert nagyon jó volt látni, hogy az első szettben öt-hatpontos hátrányból fel tud állni a csapat, vissza tud jönni a meccsbe és meg tudja nyerni a játszmát. Ebben sikerült fejlődnünk. Az első játszmában a Kecskemét nagyon jól játszott és nagyot küzdöttek annak érdekében, hogy legalább egy szettet elcsípjenek tőlünk, de szerencsére ez nem sikerült. Még egy ilyen kezdés után is biztos voltam abban, hogy megnyerjük a mérkőzést. A legfontosabb a három pont megszerzése volt.

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!