Dátum: 2024 március 28. (csütörtök) | Gedeon, Johanna

hírek

Röplabdásaink bejutottak a legjobb négy közé!

Vasárnap rendezték meg a bajnoki rájátszás első párosításának negyedik mérkőzését a Tungsram Csarnokban. A cél nem is lehetett más számunkra, mint hazai környezetben kivívni a négy közé jutást a bajnokságban (a találkozó előtt 2:1-re vezettünk összesítésben). A mérkőzésen készült képeket IDE kattintva tudja megtekinteni!

UTE–Aluprof-TF-Budapest 3:1 (23,14,–23,15)

Az első szettben jobban kezdtünk (2:0), de hamar kiegyenlítetté vált a mérkőzés (5:5). Az első technikai szünetben már 8:5-re vezettünk, majd egyre jobban léptünk el a TF-től (12:7, 15:11). A következő pihenőnél már „csak” három pont volt az különbség (16:13). A dráma 19:19 után jött el, ugyanis ellenfelünk először a mérkőzésen átvette a vezetést. Ekkor időt kértünk, majd Erin McNorton nyitásainak köszönhetően újra átvettük a vezetést. 22:22 és 23:23 után jött két nagyon fontos pont, amit mi értünk el, így szorosan, de 25:23-ra nyertünk, így 1:0-ra vezettünk összesítésben.

A második játékrész elején újra állva hagytuk a vendégeket. 2:1 után 4:1, majd 6:3 állt az eredményjelzőn. Sajnos a technikai szünet után (8:4) elkezdtünk hibázni, amit ellenfelünk büntetett és 10:10 után ismét átvették a vezetést. Ekkor megint fordítottunk (12:11), majd a második technikai szünetre már 16:12-re mentek a csapatok. Ekkor jött a csoda és amíg mi kilenc pontot szereztünk szinte zsinórban, addig a TF csak kettőt, így 25:15-re nyertünk és már 2:0-ra vezettünk.

A harmadik játszma is a mi kedvünk szerint kezdődött. 3:0 után 5:3-ra is vezettünk. 7:7 után megint a vendégnél volt az előny (7:8), majd egyenlítettünk, de újra ellépett a TF (8:10). Újra egyenlítés (10:10, 11:11), újra előny a vendégeknél (12:14). Legközelebb 17:17-nél, majd 18:18-nál volt egál. Ekkor nálunk volt a lehetőség, hogy lezárjuk a párharcot, de 21:18-as, illetve a 22:20-as vezetés sem volt elég és fordított ellenfelünk. 23:25-ra nyertek, így 2:1-re módosították az állást.

A negyedik szettet a vendégek kezdték aktívabban és egészen 3:4-ig futottunk az eredmény után. A technikai szünetre azonban már 8:4-gyel fordultunk és bár 12:10-nél felzárkózott a TF, egyenlíteni nem tudott már nem tudott. Leidgeb Noémi két nyitásának köszönhetően pedig 25:15-re és 3:1-re nyertünk, így 3:1-gyel megnyertük a párharcot és bejutottunk a legjobb négy csapat közé a bajnokságban. Ellenfelünk a Vasas együttese lesz. A további mérkőzésekről hamarosan beszámolunk!

Milodanovics Andrea:Megvan az éves tervünk! Nagyon büszke vagyok és nagyon gratulálok a lányoknak, a szakvezetésnek, az UTE-nak, a szurkolóknak  és mindenkinek, aki támogatott és segített minket. Ez egy nagy csapatmunka volt. Hatalmas csata volt a pályán. Nehéz mérkőzés volt, de fel voltunk rá készülve, hogy a TF-nek nincs vesztenivalója és nyílt sisakkal fog „támadni”. Sikerült megállítani őket és bejutottunk a legjobb négybe. Úgy gondolom, hogy ez a reális kép most a bajnokságban, hogy tényleg a legjobb négy csapat jutott be a rájátszás következő fordulójába. Mondhatjuk azt, hogy mi újak vagyunk még itt, hiszen 2011 után sikerült újra kiharcolnunk ezt az eredményt. Innentől kezdve nekünk minden ajándék lesz. Persze ez nem azt jelenti, hogy feladjuk a döntőbejutás lehetőségét. Éppen ellenkezőleg: küzdeni, harcolni fogunk minden egyes találkozón. Megpróbáljuk továbbra is megőrizni a hazai pályán elért veretlenségi szériánkat. Még egyszer gratulálok a lányoknak és nagyon büszke vagyok a csapatomra, a munkára, amit elvégeztek, mert meg lett az eredménye. Büszke vagyok a szurkolókra, a vezetőségre, mindenkire!

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!